מכון ויצמן למדע - המחלקה להוראת המדעים - כימיה ותעשייה

טבע, כפר סבא

חיפוש

טבע, כפר סבא

מידע כללי

במפעל מייצרים תרופות שונות בתנאי גימור מוקפדים.

המפעל הסטרילי בכפר סבא הוקם בשנת 1995 כמענה לצורך ליצור את תרופת הקופקסון, מוצר הדגל של טבע, מוצר ייחודי לטיפול בחולי טרשת נפוצה אשר מאט את קצב התפתחות המוגבלות הנוירולוגית ומקטין את שכיחות ההתקפים בשלב ההתקפי של המחלה.

בשנים האחרונות המפעל הפך למפעל רב מוצרי עקב ההבנה שיכולת ייצור סטרילית היא מצרך יקר ערך ובעל חשיבות רבה, וכיום משמש המפעל מרכז מצוינות ומרכז ידע למילוי (fill and finish) מוצרים בטכנולוגיית מזרקים וכן למילוי מוצרים ביולוגיים.

מהו מוצר סטרילי?

מוצרים סטריליים, להבדיל מטבליות, סירופים ותרחיפים, ניתנים בדרך כלל בהזרקה, כלומר עוקפים את ההגנות הטבעיות של הגוף. המשמעות היא שנדרש לייצרם בתנאים סטריליים.

במפעל הסטרילי מיוצרים תכשירים החייבים בתהליך ייצור סטרילי. כלומר תהליך הנקי ממזהמים פיזיקאליים ומיקרוביאלים. המוצר עצמו עובר תהליך סטריליזציה (בסינון/ בחום) ותנאי הייצור של התכשירים קריטיים לאיכות התכשיר.

תהליך ההסמכה לכניסה לחדר נקי במפעל הסטרילי לוקח כ-12 חודשים. על מנת להיות מוסמך להפעלת מכונה בחדר הנקי יש לעבור הכשרה נוספת של מספר חודשים.

על מנת לעמוד בתנאים האספטיים, מיוצרים מוצרי המפעל בחדרים נקיים, בעלי מאפיינים מיוחדים כגון:

שליטה על פרמטרים של מפל לחצים, טמפרטורה ולחות לצורך מניעת זיהומים מיקרוביולוגיים, באמצעות מערכות בקרה הנותנות התראות בזמן אמת

העובדים השותפים בתהליך הייצור לבושים בסרבלים מיוחדים, סטריליים, כפפות, במסיכה, ומשקפי מגן, בכדי להגן על התכשיר מפני זיהומים שמקורם בבני אדם.

 


שתף את הפוסט
}
צור קשר
  • מכון ויצמן למדע
  • המחלקה להוראת המדעים - כימיה ותעשייה
  • הרצל 234
  • רחובות
השאירו לנו הודעה

עיצוב: לירן פתימר תכנות: אייל קרפל
מכון ויצמן למדע כל הזכויות שמורות © 2016.